Felvidéki hadjárat

Egyesületünk a Felvidéki Huszár és Hagyományőrző Egyesülettel közösen szervezi meg 2020. április 24-26. között a Felvidéki Emlékhadjáratot.

Az 1849-es tavaszi hadjárat

A Hadjárat programja:

22. Felvidéki Tavaszi Emlékhadjárat 2020. április 24-26.

Állandó programpontok az egyes helyszíneken:
1. Huszárok, a honvédek és a tüzérek bevonulása – jelentés a polgármesternek, fogadás.
2. Megemlékezés és koszorúzás az 1848/49-es forradalom és szabadságharc emlékműveknél.

Április 24. (péntek)
Csapatok gyülekezése, vezérkari megbeszélés Nagysallóban 09:00-kor.

Than Mór festménye a nagysallói ütközetről

1. Nagysalló / Tekovské Lužany – 10:00-kor állandó program 1.,2.pontok Marián Kotora polgármester ünnepi beszéde (a nagysallói csata emlékművének megkoszorúzása), gyalogsági bemutató
2. Nyírágó/Nýrovce – 12:00 állandó program 1,2 pont + huszár és gyalogsági bemutató + Tolma Baranta Komárom- bemutató, +ebéd
3. Kéty/Keť- 14:30 állandó program 1,2 pontok, Farkas Attila polgármester köszönti a csapatokat
4. Bény / Biňa – 15:30 állandó program 1,2. pontok, Kremmer Szabolcs polgármester köszönti a csapatokat
5. Kéménd/ Kamenín- 16:30 állandó program 1,2. pontok, Grmann Jozef polgármester köszönti a csapatokat
6. Kőhídgyarmat/ Kamenný most- 17:30 állandó program 1.2. pontok az 1848-49-es emlékműnél
– H K polgármester köszöntője
– Dr. Tárnok Balázs, Dr. Vass László bemutatkozás, történelemóra csapatok bemutatása
– huszár és gyalogsági bemutató, huszártoborzó,
Csatajelenet
– a Tolma baranta bemutatója
– az est folyamán csapatok nótaversenye zsűri előtt
(programfelelős: Kotra Péter, Ing.Tárnok István)
7. Lovak és hagyományőrző csapatok ellátása és elszállásolása Kőhídgyarmaton

Felvidéki hadjárat 2016
A 2016. évi Tavaszi Hadjárat emlékérme

Április 25. (szombat)
Indulás Kőhídgyarmatról
8. Köbölkút / Gbelce – 10:00 állandó program 1.2. pontok (koszorúzás az 1848-49 es emlékműnél) – Szőcs Ferenc polgármester ünnepi beszéde – kultúrműsor.
9. Szőgyény / Svodín – 11:00- állandó program 1.2. (Görgey Artúr mellszobrának megkoszorúzása az alapiskola udvarán) – Vígh Gábor polgármester ünnepi beszéde.
Lovassági és gyalogsági bemutató az iskola udvarán. Ebéd

10. Kisújfalu /Nová Vieska – 14:00 állandó program 1. pont – xxxx polgármester fogadja a csapatokat a faluház előtt, katonai alakzat kialakítása a helyi futballpályán.
11. Bátorkeszi / Bátorové Kosihy – 15:30 állandó program 1.2. pontok az 1848-49-es emlékműnél
– Labancz Roland polgármester köszöntője

Csatabemutató Madaron, a Sutyu-völgyben 2016-ban

12. Madar /Modrany érkezés 17:00 állandó program 1.2 pontok – Az Aradi Vértanúk kopjafáinak koszorúzása a Sutyu-völgyben. Édes István polgármester ünnepi beszéde.
Gyalogsági és tüzér kiképzés alaki kiképzés az MHKSZ megbízott tisztjének irányításával.
Csatajelenet a Sutyu-völgyben – huszárok, gyalogosok, tüzérek, királyi és császári seregek részvételével – csata utáni díszszemle
– Népművészeti csoportok fellépése
– Vesztergám Miklós tárogatós előadása
– Tolma Baranta bemutatója
– Huszárportya a pincesoron
(programfelelős: Édes István- polgármester, Ing.Tárnok István- egyesületi elnök )
Lovak és hagyományőrző csapatok elszállásolása és ellátása Madaron.

Április 26. (vasárnap)
Lovak szállítókra rakása – csapatok indulása Izsára 08:00
13. Hetény/Chotín- 11:00 állandó program 1.2.3. pontok – Magyari Ferenc polgármester ünnepi beszéde
– koszorúzás a Széchényi emlékműnél
– Kis – Verőcke, Nagy-Verőcke néptáncegyüttesek fellépése
– Vesztergám Miklós-tárogató előadása. Ebéd.

Csatabemutató Révkomáromban, az Öreg-várban 2017-ben

14. Révkomárom/ Komárno 14:00
– Keszegh Béla polgármester fogadja a hagyományőrző csapatokat Klapka tábornok szobránál. – Tárnok István jelentése, Dr.Tárnok Balázs a csapatok bemutatása és történelmi előadása Koszorúzás, majd átvonulás az Öregvárba
– 15:00 Csatajelenet az Öregvár udvarában
– 16:00 Vonulás a Nádor utcán, Erzsébet Hídon keresztül Dél-Komáromba, közben tiszteletadás Jókai Mór szobránál és Eszterházy János emléktáblájánál.
15. Komárom– 17:00
– Dr Molnár Attila polgármester fogadja és köszönti a csapatokat a városháza melletti parkban, ünnepi beszédek.
– Petőfi Kopjafa megkoszorúzása.
– Dr. Tárnok Balázs történelmi előadása.
– Népművészeti csoportok fellépése, benne az izsai Búzavirág asszonykórus- szervező Hamrák Zsófia.
A Tavaszi Hadjárat befejezése, csapatok hazaindulása – kb 18:00

Helyi szervező : Felvidéki Huszár és Hagyományőrző Egyesület

Feladatok:

1. A helyi közreműködőkkel egyeztetés (helyi önkormányzatok, művelődési házak, egyesületek)
2. A helyi megemlékezések összeállítása, promóciója, vendégek meghívása
3. A szállás megszervezése, biztosítása, költségeit a pályázatból fedezve
4. Az étkezések megszervezése, biztosítása, költségeit a pályázatból fedezve
5. Időközbeni helyi szállítások ( technika és csapatmozgatások)
5. A helyi szükséges engedélyek beszerzése

Kapcsolattartó: Ing. Tárnok István, Izsa 695
Tel Sk: +421 905 263572
E mail: tptarnok146@gmail.com, tptarnok146@flashnet.sk

Társzervező: Budakeszi Katonai Hagyományőrző Egyesület

Feladatok:

Budai 2. Honvédzászlóalj

1. A programok katonai hagyományőrzői szakmai részének megszervezése (csatatervek, csaták irányítása, helyi alaki és harcászati bemutatók koordinálása)
2. A magyarországi katonai hagyományőrző csapatok meghívása, a pályázatból utazási költség hozzájárulás biztosítása
3. A csaták és bemutatók pirotechnikai elemeinek (puska és ágyútöltetek, pirotechnikai látványelemek) megtervezése és beszerzése
4. A tüzérség megszervezése (ágyúk szállítása, mozgatása, ennek segédanyagai), a pályázatból utazási költség hozzájárulás biztosítása

Kapcsolattartó: Berlinger Gábor elnök
+36 30 9715 077
Email: budaihonvedek@gmail.com